Bayram Tatili Belli Oldu

Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında kamu çalışanlarının beklediği bayram müjdesi gelirken bir güzel haber de maaşlar konusuda..

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Ramazan Bayramı’nda kamu görevlilerinin 9 gün izinli olacağını belirterek, emekli, dul ve yetim, yaşlılık aylığı ve işsizlik ödeneklerinin de bayram öncesinde ödeneceğini bildirdi.

Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina’da gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı düzenleyerek, Kurul çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Arınç, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamu çalışanlarının 29 Ağustos Pazartesi günü yarım gün, 2 Eylül Cuma günü de tam gün idari izinli sayılacaklarını belirterek, böylece bayram tatilinin 9 gün olduğunu açıkladı. Arınç, bu konudaki genelgenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki genelgeyi imzaladığını bildirdi.

KÖPRÜ OTOYOLLAR DA ÜCRETSİZ

Bayram süresince 27 Ağustos Cumartesi ile 4 Eylül Pazar günü dahil, bu günler arasında otoyol ve köprü geçişlerinin de ücretsiz olmasını öngören Bakanlar Kurulu Kararı’nın imzalandığını ifade eden Arınç, ancak bunun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da imzalanması gerektiğini bildirdi.

MAAŞLAR BAYRAM ÖNCESİNDE

Arınç, memur emekli, dul ve yetim aylıklarının da bayram öncesinde, 23-26 Ağustos günlerinde ödeneceğini kaydetti. Yaşlılık aylığının 26-28 Ağustos tarihleri arasında ödeneceğini belirten Arınç, işsizlik ödeneğinin de bayramdan önce ödeneceğini açıkladı. Arınç, “Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır” dedi.

Haber7

En son Haberler