Kadırga Yolu Çalışmaları Devam Ediyor

Kadırga yaylasına Trabzon Zigana dağı kayak tesisleri güzergâhından ulaşmak isteyenler için yolda çalışma yapılmaktadır. Zigana’daki etçilerden başlayarak son bodur çam ağaçlarının olduğu boğaza kadar yol güzel bir şekilde sıyrılmış. Havalar yağışlı olduğu için hafif bir sulu çamur  var yer yer, ama güzel olmuş. İnşallah devamını da sıyırırlar.

Ayrıca Kadırgaya gelmeden su göletinden başlayarak yol güzergâhını değiştirme ve genişletme çalışmaları var. Eski yol genel olarak eski yol ile   aynı seyretmiş  bazı yerlerde de Altan üsten gitmiş iyi bir çalışma oluyor. Hava sisli olduğu için resimleyemedim. İş makinesi taş donağı denilen yerin gölet tarafındaki yokuşunun yarılarında çalışıyor. Yol açık Trabzon’da oturan bu yolu kullanabilir.

Son üç-dört yıldır bu yol sadece otçu haftası öncesi kısım kısım ufak bir sıyrılma, tarama yapılıyordu. O bakımdan bu çalışmalar sevindirici. Turizim bölgesi ve doğa koruma kapsamında erkenden müdahale edilmiş.

Tonya yolu ise Çayır içi köyündeki Düzköy ilçesinin yol ayrımından, Kalın çam köy ününün(yukarı fol) çıkışındaki Şarlı obası yol ayrımına kadar çift şerit beton lanmış. Yer yer çalışmalar devam ediyor.

Erik belindeki istinat duvarı buna güzel bir örnek. Ayrıca yol çakıllı olduğu için yaylaya çıkan araç patinaj ediyor;inen araç ise dikkatli inmeli çakıldan kayabilme riski çok fazla .Beşikdüzü’nden yaylaya gidenler kesinlikle bu yolu tercih etmeliler.

Geç kalınmış bu güzel çalışmalara emeği geçenlere teşekkür ediyoruz

 

En son Haberler

2 Thoughts to “Kadırga Yolu Çalışmaları Devam Ediyor”

 1. Sadık Taş

  Selam,
  Bu haberin 2012 versiyonu var mı?
  Zigana-Kadırga yolunu küçük araçlar kullanabilir mi?
  Teşekkürler.

  1. yolun genel durumu iyi yol acık küçük arac sadece erik belinde biraz sıkıntılı yer varmış yoğmurdan kaynaklı ama araçların geçmesine engel değil.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.