Diğer Haberler Multimedia Vizyon Filmleri 

Fetih 1453 Filmi Fragman İzle HD

 

 

 

 

.

 

İstanbul’un fethini anlatan filmin fragmanı, 24 saatte 1 milyon 670 bin kişi tarafından izlendi. 17 Şubat’ta vizyona girecek filmin yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptı.

“Fetih 1453” filminin fragmanı, sosyal paylaşım platformları olan Youtube, Twitter ve Facebook’ta 24 saatte 1 milyon 670 bin kişi tarafından izlendi. En fazla konuşulan ve paylaşılan konu olan fragmanı için 1,5 ay boyunca Türkiye, Meksika, İngiltere ve Slovakya’da çekimler yapıldı ve 600 bin Dolar harcandı.

Fatih Sultan Mehmed’i Devrim Evin canlandırdığı filmde İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Cengiz Çoşkun, Erden Alkan, Şahika Koldemir, Naci Adıgüzel, Erdoğan Aydemir ve Sedat Mert de rol aldı. Türk sinemasının en maliyeti yapımı olan film, toplam 850 salonda gösterilecek. Filmin Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Endonezya, Malezya ve Rusya’da da sinemaseverlerle buluşacak.

17 ŞUBAT’TA VİZYONA GİRECEK

Çekimlerine 2009 yılı Eylül ayında başlanan film, 17 Şubat cuma günü sinema izleyicisiyle buluşacak. Film 1451 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fetih planlarını yaptığı andan başlıyor. Filmde, Molla Gürani’yi de yani Fatih’i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmed’in çocukken aldığı bu eğitim süreçleri de yer alıyor.

 

En son Haberler