Güncel Haberler Son Dakika Yöresel Haberler 

Beşikdüzü’nde Şimdi de Çöp Krizi!

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi bugünlerde ilginç bir olaya sahne oluyor. Beşikdüzü plajının işletmesi ile Beşikdüzü Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlık ilginç boyutlara geldi.

İddialara göre; Arap yatırımcılara satılan plajın, kira sözleşmesi devam eden işletme sahibi tarafından boşaltılmaması üzerine önce suyu, sonra elektriği kesildi. Sonuç alınamayınca da dün gece saatlerinde plajın içine ve yoluna Beşikdüzü Belediyesi ekipleri tarafından 2 kamyon çöp döküldü.

Beşikdüzü Plajı’nın şimdiki işletmecisi Osman Çakmak yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun kendisini tehditle yıldırmaya çalıştığını belirterek, sonuç alamayınca değişik yollara başvurduğunu belirtti.

Osman Çakmak “Biz burayı belediyeden kiraladık. Bizim kira sözleşmesi 24.11.2018’de bitiyordu. “Çık” bildirgesi yapılmazsa 1 yıl daha sözleşmemiz uzuyordu. Sözleşmemizde öyle yazıyordu. Anlaşma böyle olmasına rağmen bize çık yazısı yazılmadı. Sonra gelip bize sözlü olarak çık dedi ve tehditvari konuştu. Demirbaşların teslimi için bize yazı yazdı ama demirbaşlar bana 1 yıl zimmetli. Yanlış beyanda bulunarak malların iadesi kararı çıkarttı ve işgalci gibi mallarımızı talan etti. Biz itiraz edip işin aslını ispatlayınca bu sefer de malların iadesi için yazı yazıldı. Biz de bu akşama kadar malların iadesi için süre verdik. Şimdi de dün gece saat 05.10’da iki kamyon çöpü gelip tesisin içine döktü. Güvenlik görevlimiz peşlerine koşarken, yola yukarı döküp gitti. Bundan 1 saat önce de elektrik kurumuna gidip elektriğimizin kesilmesi için uğraşıyor ve kestiriyor. Ben de başka yoldan elektriğimi açtırdım. Suyumu kesmeye çalışıyor ve beni yıldırmak için sıkıştırıyor. Ben de sözleşmem devam ettiği için direniyorum. Nüfusunu ve iktidarın gücünü kullanıp bana bunları yapıyor. Bana da tehditvari ve küfürlü konuştu ama yıldıramadı” Dedi.

https://www.haber61.net/besikduzu/besikduzunde-simdi-de-cop-krizi-h347001.html

En son Haberler