Son Dakika Yöresel Haberler 

Kadırga`da Dayanışma Yemeği

2288_maxiKadırga Yaylası Derneği Başkanı Mahmut Uzun, Şalpazarı ve Maçka İlçesi`nin yetkililerini Kadırga`daki Dernek Lokalinde verdiği yemekte bir araya getirdi.

Her iki İlçenin birlik ve beraberliğini pekiştirmek ve dayanışmasını sağlamak amacıyla verilen yemeğe Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan, Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Beşikdüzü Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün,  Maçka İlçe Jandarma Bl. K. Şalpazarı Gökçeköy Muhtarı Turan Köse, Gölkiriş Muhtarı Mustafa Kel,  Karakaya Köyü Muhtarı Refik Aygün, Kadırga Derneği Başkanı Mahmut Uzun, Dernek ikinci Başkanı Halim Yeşilaraz, Maçka Yazılıtaş Köyü Muhtarı Mehmet Mısır ve Üçgedik Muhtarı Dursun Yeşilaraz katıldı.

 

Kadırga Derneği Başkanı Mahmut Uzun, yemekten sonra her iki İlçenin yetkililerinden Kadırga”ya hizmet istedi. Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan, Kaymakamlık olarak kendi sınırları dışına hizmet vermelerinin imkansız olduğunu ancak bahar aylarında Şalpazarı obalarının yollarını kardan ulaşıma açtıklarını kaydetti. Kaymakam Yıldızhan: “İl Özel İdarelerinin Kadırga`ya hizmet götürmesinin önünde hiç bir engel yok” dedi. Beşikdüzü Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün de; Kadırga yakınlarındaki obalarının içme suyu sorunu bulunduğunu Ankara”da çalmadık kapı bırakmadıklarını ancak bunu halledemediklerini söyledi. Başkan Yenigün; “Peygamberimiz; Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir demiş. Kadırga”da su boşa akıyor ama bizim oba susuzluktan kırılıyor. Diğer taraftan Kadırga”daki işyerlerinin kanalizasyonları toprağın geçirgen olması nedeniyle aşağı taraflardaki obalarda insan sağlığını tehdit ediyor, bunların bir yerde toplanması gerekir” diye konuştu.

Yüzde 99,9 karar vermedim
Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz de Belediye”nin imkanlarının kısıtlı olduğunu bu yüzden her talebi karşılamalarının imkansız olduğunu söyledi. Önümüzdeki seçimlerde aday olup olmayacağının sorulması üzerine ise Başkan Cengiz; “Vatandaş beni istiyor fakat yüzde 99,9 karar vermiş değilim” diye cevap verdi.

Haber Editörü : Turgay İKİNCİ Haber Kaynağı : YENİ ŞALPAZARI GAZETESİ

En son Haberler

One Thought to “Kadırga`da Dayanışma Yemeği”

  1. mehmet çolak

    Kadırganın durumu her gün maalesef bir önceki gününü arıyor. Hiç bir yetkili sahip çıkmıyor. Yukarıdaki yazıda da bu açıkça görülüyor. Yahu Ali meydanının yanından geçen yolun kenarındaki ırmak oldu çöp ırmağı her cumartesi kürtün belediyesinin çöp kamyonu kadırganın çöpünü alıp aynı yoldan geçiyor. Yolun kenarına iki çöp kutusu koysalar da geçerken 5dk.durup Ali meydanındaki çöpleri de alsalar ne olur. Bu bir vatandaş olarak söyledik ama olmadı. Yetkili birinin söylemesi gerekir ama nerede o kişi..! Su sorunu almış başını gidiyor millet birbirini yiyor su için komşuluk ölmüş. Yollar toz bulutu kadırgaya bir gelen birde gelmeyen pişman. Bir arkadaş davet etsek bu mu sizin kadırganız ve su ne wc,beton yığınları neredeyse açık camiyi istila edecek, nede doğru düzgün bir oturma yeri kaldı. Hiçbir sosyal alan yok.40 yıl önce ne ise yine aynı bir çivi çakılmamış. Konuşmaya gelince bazıları mangalda kül bırakmıyor. Sitemim çok ama kime ne şöyleyeyim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.