Son Dakika Yöresel Haberler 

Sefaletin Penceresinde Yaşam Savaşı

80123Beşikdüzü ilçesinde 63 yaşındaki Şamil Kılıç, ilçe merkezine bağlı Yeni Cami bitişiğindeki tek göz odasında 36 yıldır sefalet içinde yaşıyor

BODRUM’DA YAŞIYOR
9 yaşında iken ağaçtan düşerek bel kemiği kırılan ve omurilik felci olan Şamil Kılıç, o günden beri yatağa bağlı olarak yaşıyor. 17 yıl öncesine kadar annesiyle birlikte yaşayan Kılıç, onun ölümünden sonra maddi sıkıntılarla karşı karşıya kalınca babadan kalan az miktarda fındık bahçesini satarak Beşikdüzü ilçesindeki hayırsever bir vatandaşın bodrum katındaki tek gözlü bir odaya yerleşmiş.
10 LİRA’YA YAŞAM SAVAŞI
Şamil Kılıç’ın tek geçim kaynağı babasından kalan 320 TL’lik aylık. Kılıç, eline geçen bu parayla yiyecek dahil olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. Böbrek ve bağırsak rahatsızlığı nedeniyle komşularının getirdiği her yemeği yiyemediğini ifade eden Kılıç, kullanabildiği küçük kaplar sayesinde yatağının kenarında bulunan küçük tüpte yemek pişiriyor ve kendisinin pişirdiği yemek onu daha çok mutlu ediyor.
İlkhaber

En son Haberler

One Thought to “Sefaletin Penceresinde Yaşam Savaşı”

  1. ALI DÜBÜS-ALMANYA

    Böyle durumlarda neden belediye vatandasina sahip cikmaz,devletin cesitli yardim kurumlari var onlar neden haberdar edilip harekete gecirilmez.
    Baskasina muhtac olan kisinin ruh halini ancak yasayan bilir,onlar kimseye yük olmamak icin cogu istek ve duygularindan vazgecer,ama bu durum saglam insanlarin insanlik ve vatandaslik görevlerini ortadan kaldirmaz, LÜTFEN duyarli olup insanlik vazifelerini yapsin,bu durum herkesin basina gelir,Suanda insanlik görevini yapmayanlar ayni olaylar basiniza gelince baskalarindan insanlik bekleme hakki yok.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.