Mayıs Yedisi Hazırlıkları Başladı

100_0813Beşikdüzü İlçesinde 2001 yılından beri kutlanan Beşikdüzü Mayıs Yedisi Şenlikleri için ilk hazırlık toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı İsmail Pınar, Belediye Başkanı Ramis Uzun , daire amirleri, komite üyeleri ve davetliler katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Alaattin Aktaş, Belediye tarafından organize edilen Mayıs Yedisi Şenliklerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Bu yıl 12.si yapılacak olan Mayıs Yedisi Şenlikleri için oluşturulacak komiteler gözden geçirildi. Belediye Başkanı Ramis Uzun, bu yıl şenliklerin geçen yıl olduğu gibi yine 18-20 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını, şenlik programına ekleme ya da çıkarma yapabileceklerini bu konuda herkesin görüşüne açık olduklarını söyledi. Özellikle 20 Mayıs günü kutlanan Mayıs Yedisi Şenliği’inde bu yıl inekler yıkandıktan sonra daha kalabalık bir hayvan katılımıyla yayla göçünü canlandırmak istediklerini söyledi. Komitelerin yeniden gözden geçirilmesinin ardından bir sonraki toplantıda yeniden biraraya gelinmek üzere toplantı sona erdi.

Beşikdüzü Haber