Son Dakika Yöresel Haberler 

Meslek Yüksek Okulu’nda 5 bölüm Kapatılıyor

rektor-r-vRektör randevu vermedi

Beşikdüzü Belediye başkanı Ramis Uzun, Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu’nda 5 bölümün kapatılmasının akılla mantıkla izah edilecek bir tarafının olmadığını söyledi.

Bu kararın bilimsellikle alakası yok

Beşikdüzü Belediye başkanı Ramis Uzun KTÜ senatosunun Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu’nda 5 bölümün kapatılmasıyla ilgili aldığı karara sert tepki gösterdi.

“Halk olarak biz fakülteye hazırken, böyle bir durumla karşılaştık. Fakülte beklerken evdeki bulgurdan olduk.”diyen Başkan Uzun, Beşikdüzü’nde Organize Sanayi Bölgesi’nin Trabzon’un 2.sanayi bölgesi durumunda olduğuna dikkat çektiği açıklamasında alına kararın akılla mantıkla izah edilecek bir tarafının olmadığını savundu.

TEKNİK ELEMANA İHTİYAÇ VAR

En çokta teknik ara elemana ihtiyacın olduğu bir ilçe olduklarını belirten Beşikdüzü Belediye başkanı Ramis Uzun, “Kalkıyorlar, buradaki bilgisayar, makine, İşletme, elektrik bölümleri gece gündüz olarak kapatıyorsunuz. Teknik bölüm yerine sosyal bölüm yapıyorsunuz. Bunun hiç bilimsellikle, pratikle alakası yok. Bu karar deli saçması resmen. Bu Beşikdüzü’nün hak etmediği bir sonuçtur. Beşikdüzü halkını bu sorununa sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu bölgenin sorunudur.”dedi.

BÖLÜMLERE TALEP FAZLA

Alınan bu kararın sonucuna bakıldığında Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim öğretim gören 1200 öğrencinin Beşikdüzü’nden ayrılacağını ifade eden Başkan Uzun şöyle devam etti: “Okulumuzun 10 bölümünde toplam 2300 öğrencisi var. Bölümlere olan talep fazla. Tam kadro eğitim görüyorlar. Eğitim-öğretim üyesi konusunda sıkıntı yok. Fiziki olarak herhangi bir eksiklik yok. Karadeniz Bölgesi’ndeki ISO belgeli, eğitim öğretim veren en önemli okul durumunda. Gerek kampüs, gerekse, özel ve devlet öğrenci yurdu konusunda barınma sorununun olmadığı bir ilçe. Böyle bir durumda alınan karar şok etmiştir. Fakülte beklerken, başta Beşikdüzü Belediye Başkanı şahsım olarak, Beşikdüzü halkını derinden üzmüştür. Biz bu kararı senatonun düzeltmesini ve ilgililerin aklını başına alıp bu karardan vazgeçmelerini kendilerinden talep ediyorum.

Bu konu kamuoyunda yeni duyulmaya başlandı. Duyulduğu andan itibaren sayın rektörümüzle görüşmek ve randevu almak için 2 günden beri ulaşmaya çalıştık, maalesef telefonumuza da randevumuza cevap alamadık. Durum bundan ibaret. Biz bu konuyla ilgili durmayacağız, takipçisi olacağız.”dedi.

Muhammet TAŞ/ TRT/AA/Karadeniz Gazetesi/Objektif Haber

Dogruhaber61

 

En son Haberler

One Thought to “Meslek Yüksek Okulu’nda 5 bölüm Kapatılıyor”

  1. sami

    DAHA FAZLA BÖLÜMLERİ HAK EDEN, ÖZELLİKLE 4 YILLIK FAKÜLTELERİ HAK EDEN BEŞİKDÜZÜ’NE YAPILAN BU HAREKET ÇOK AYIP.
    İNŞALLAH REKTÖR HATASINI GÖRÜR VE BU İŞTEN VAZGEÇER.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.