Diğer Haberler Son Dakika 

Bu Kadar Erkenmi Gidecektin

Avlanmak için yaylaya çıkan 32 yaşındaki Mustafa Kemal Kurt, tüfeğin ateş alması soncu ağır şekilde yaralandı. Boyun bölgesinden yaralanan Kurt, ambulans helikopterle yayladan alınarak KTÜ Farabi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurt, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olay dün saat 14.00 sıralarında Trabzon’un Tonya ilçesine bağlı Yenimahalle’nin Düzleme Yaylası’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre arkadaşları ile birlikte avlanmak için yaylaya çıkan 32 yaşındaki Mustafa Kemal Kurt, av tüfeğinin aniden ateş alması sonucu yaralandı. Boyun bölgesine giren saçma ile ağır yaralanan Kurt için Düzleme Yaylası’na 112 ambulans helikopteri çağrıldı.

 

Ambulans helikoptere koordinatların bildirilmesi için arkadaşları tarafından ateş yakılarak helikopterin olay yerinde inmesi sağlandı. Aşırı kan kaybı bulunan Kurt, ambulans helikopterle yayladan alınarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaklaşık sekiz aydan beri evli olan Kurt, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  Güvenlik güçleri Kurt’un ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

KTÜ Farabi Hastanesi’nde yaşamını yitiren Mustafa Kemal Kurt, daha sonra Trabzon Adli Tıp Kurumu’na getirilerek otopsisi yapıldı. Ailesine teslim edilen cenaze, Yenimahalle’deki evine getirildi.

İlçe merkezinde, Cumhuriyet Alanı’nda yüzlerce kişinin katıldığı cenaze namazı kılındı.

Mustafa Kemal Kurt, Yenimahalle camisi yanında bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.

tonyahaber

En son Haberler