Son Dakika Yöresel Haberler 

Polis’in Hizmet Süresi Değişti

Emniyet Genel Müdürlüğü polisin zorunlu hizmet sürelerinde değişiklik yaptı. 27.03.2012 20:30 Emniyet Genel Müdürlüğü, dört ili zorunlu hizmet bölgesinden çıkardıktan sonra, polisin zorunlu hizmet sürelerinde de değişiklik yaptı.

Yozgat, Rize, Kahramanmaraş ve Tokat’ın zorunlu hizmet bölgesinden çıkarıldığını içeren haberler, Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeyle kesinleşti. 27 Mart 2012 tarihli Resmi Gazetedeki düzenlemeye göre il ve ilçelerdeki zorunlu hizmetlerde yeniden belirlendi.

Diğer taraftan bölgelerdeki zorunlu hizmet sürelerine ilişkin olarak iki önemli düzenleme yapıldı.

İşte o düzenlemeler….

MADDE 12– Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek maddeler eklenmiştir. Hizmet Süresi Değişikliği EK MADDE 3- Bu Yönetmelikte belirtilen il veya ilçelerin hizmet sürelerinin artırılması halinde; yeni hizmet süreleri, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce o yerde göreve başlamış olanlar için uygulanmaz. Herhangi bir nedenle il içerisinde veya ikinci bölge içinde yapılan yer değişikliklerinde, personelin hizmet süresinin hesaplanması, bölgede ilk göreve başladığı tarihte geçerli olan hizmet süreleri dikkate alınarak yapılır.

İKİNCİ BÖLGE KAPSAMINDA İKEN BİRİNCİ BÖLGEYE ALINAN İLLERDE ÇALIŞANLARIN DURUMU

Hizmet Bölgesi Değişikliği EK MADDE 4- Bu Yönetmelikte belirtilen ikinci bölge il veya ilçelerin birinci bölge kapsamına alınması halinde, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce hizmet bölgesi değiştirilen yerde göreve başlayanlar, başladıkları tarihte geçerli olan hizmet süresini tamamlamaları durumunda ikinci bölge hizmetini tamamlamış sayılırlar. Birinci bölge kapsamında iken, ikinci bölge kapsamına alınan il veya ilçelerde görev yapmakta olan personelin, Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden sonra bu yerde çalıştıkları süreler ikinci bölge hizmetinden sayılır.”

Haber61

 

En son Haberler