Son Dakika Yöresel Haberler 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Vakfıkebir Gençlik Merkezinin açılışını yaptı

Vakfıkebir ilçesinde temeli 2003´te atılan öğretmenevinin açılışını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gençlik merkezinin açılışında da kemençe eşliğinde Karadeniz türküsü söyledi.

Bakan Bayraktar, Vakfıkebir ilçesindeki 53 yatak kapasiteli Vakfıkebir Öğretmenevi´nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, her zaman vatandaşın hizmetinde olduklarını söyledi. Bayraktar, ´´Biz, sizlerin hizmetçisiyiz. Türkiye´de istikrarın devamını sağlama adına, hizmetlerin, yatırımların devamını sağlama adına gayret gösteren bir Başbakanımız var´´ dedi.

Bakan Yardımcısı Muhammet Balta´nın Vakfıkebirli olduğunu anımsatan Bayraktar, ´´Yaklaşık 7,5 aydır beraber çalışıyoruz. Fazla vilayette yok. Diyarbakır´da bir de Trabzon´da var hem bakan hem de bakan yardımcısı aynı şehirden. Hükümetimiz kaidesini, sistemlerini yeni oluşturdu. Bundan sonra hizmetlerimiz hızlanacak´´ diye konuştu.

Trabzon´un 4 AK Parti´den, 2 de muhalefet partilerinden milletvekili olduğunu belirten Bayraktar, şunları söyledi:

´´Muhalefet tabii ki aleyhte konuşacak, bizi eleştirecek. Bunu mutlaka yapacak, ama bir ahenk var aramızda. Biz bugün hem Volkan Canalioğlu ile hem Koray Aydın´la hem kendi milletvekillerimizle uyum içerisindeyiz. Bu uyum inşallah Trabzon´a bereket getirecek. Trabzon´a hizmet getirecek. Kim ne derse desin, ama siz de bizim yakamızı bırakmayacaksınız. Kırmadan, dökmeden, tahrik ve tahrip etmeden bunları yapacağız.´´

Trabzon´da diğer illerde olmayan tarzda gençlik merkezleri yapıldığını ifade eden Bakan Bayraktar, ´´Gençlerimiz yanlış işler yapmasınlar, kahve köşelerinde gidip vakit geçirmesinler. Gençlik merkezlerinde hem kendilerini yetiştirsinler, üniversiteye gidenler daha iyi ders çalışsın, üniversiteye gidemeyenler üniversiteye daha iyi hazırlansın, birbirlerini daha iyi tanısınlar, dünyadaki gelişmeleri daha iyi öğrensinler diye, başlarında da bir öğretmen olsun diye bunu dalga dalga büyütüyoruz. İnşallah bunları artıracağız ve Trabzon´da 6 tane olacak´´ dedi.

-´´Amerika´da bile Vakfıkebir ekmeği var´´-

İlçede yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Bayraktar, ´´Bundan sonra hem temel atmalar, hem açılışları çok daha seri hale getireceğiz´´ dedi.

Bakan Bayraktar, ´´Nüfusumuz azalmasın, nüfusun azalması iyi değil. Bir zamanlar Vakfıkebir´in nüfusu 60-70 bine çıkmıştı, şimdi 40 bine düştü. Şöyle 50 bine çıksın en azından, olmaz böyle´´ diye konuştu.

Bayraktar, ´´Vakfıkebirliler öyle uyanık ki bakıyorsun maden yok, bir şey yok ama Vakfıkebir ekmeği var. Türkiye´de gidiyorsun Muğla´nın Urla ilçesinde var, Amerika´da bile var Vakfıkebir ekmeği. Tebrik ediyorum sizi, çok güzel bir şey bu´´ ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından halk oyunları ekibi ve törene katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Bayraktar´a kara kalem çalışması bir portresi hediye edildi. Resimde saçlarının fazla olduğuna dikkati çeken Bakan Bayraktar, ´´Kel ilacı henüz gelmedi, burada saçlar daha fazla olmuş ama olsun´´ dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Bayraktar, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Safiye Seymenoğlu ve Aydın Bıyıklıoğlu ile Vakfıkebir Öğretmenevi´nin açılış kurdelesini kesti.

Üzerine adının yazılı olduğu Vakfıkebir ekmeği hediye edilen Bayraktar, öğretmenevinin bahçesine çam fidanı dikti.

-Kemençe eşliğinde türkü söyledi-

Daha sonra Vakfıkebir Devlet Hastanesi ek binası inşaatında incelemelerde bulunan Bayraktar, Vakfıkebir Gençlik Merkezi´nin de açılış törenine katıldı.

Halk oyunları ekibine katılarak bir süre horon oynayan Bayraktar, merkezin hayırlı olmasını dileyerek, açılışı gerçekleştirdi.

Bakan Bayraktar, merkezde kemençe eğitimi verenlerle bir süre sohbet etti. Kemençeciler, Bakan Bayraktar´a kemençe eşliğinde türkü söyledi. Kemençeciyi türkünün sözlerini yanlış söylediği konusunda uyaran Bakan Bayraktar, daha sonra türküyü kendisi seslendirdi. Türkünün bir bölümünü okuyan Bayraktar, izleyenlerden alkış aldı.

Merkezdeki inceleme sırasında Bakan Bayraktar´ın yanına kucağında çocuğu ile gelen genç bir kadın, iş isteğinde bulundu. Bakan Bayraktar, bir süre dinlediği kadına iş bulma konusunda yardımcı olacağı sözünü verdi.

Beşikdüzü Gazetesi

 

En son Haberler