Diğer Haberler Son Dakika 

Trabzonlu Hasan Armutcu Offroad’da Birinci Oldu

Türkiye´yi temsilen Azerbaycan´da düzenlenen Offroad yarışlarına katılan Trabzonlu Hasan Armutcu birincilik kupasıyla Trabzon´a döndü.

Trabzon Offroad Kulübünün üyesi olan Hasan Armutcu Azerbaycan´da katıldığı yarışlarda tüm rakiplerini geçerek birinci oldu. 29-30 Ocak taripleri arasında Azerbaycan´da yapılan Offroad yarışlarında Trabzon Offroad Kulübünün Üyesi Hasan Armutcu  TR2 kategorisinde açık ara farkla birinci oldu. Zorlu etapları ve kendinden daha güçlü araçları geride bırakarak birincilik tahtına oturan Armutcu, “Trabzon´daki arazi yapısında biz bu sporu yaptığımız için, etapları aşmak hiçte zor olmuyor. Nasıl olsa bize her yer Trabzon deyip basıyoruz gaza. Trabzon´a birincilik kupasını getirmek benim için büyük onurdu. Dilerim uluslararası diğer yarışlarada katılma imkanımız olur, orada da Türkiye´nin bayrağını dalgalandırırız” dedi.

KONVOYLA KARŞILANDI

Dün Trabzon´a gelen Hasan Armutcu´ya Trabzon Offroad Kulübü 20 araçlık konvoyla muhteşem bir karşılama yaptı. Birincilik kupası ile  20 offroad aracı Trabzon caddelerinde adeta gövde gösterisi yaptı. Trabzon Offroad Kulübü Başkanı Emir Sözen Azerbaycan´daki başarısından ötürü Armutcu´yu kutlayarak, “Kulübümüz kısa zamanda büyük işler başarmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Hasan Armutcu Azerbaycan´da göğsümüzü kabartıp ilimize birincilik kupasını kazandırmıştır. Kendisine kulübümüz ve şehrimiz adına teşekkür eder başarılarının devamını dileriz . Bizim en büyük amacımız şehrimizi en güzel şekilde tanıtmak, Trabzon´un adını başka ülkelerde duyurmak, bu tarz ekstrem sproların şehrimizde yapıldığını insanlara gösterebilmektir. Bunu yaptığımız zamanda eminimki şehrimize gerek turizm gerekse sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkılarımız olacaktır” dedi.

MARAŞ-TRABZON KARDEŞLİĞİ

Karşılamanın ardından Kahramanmaraş Offroad kulübü yöneticileri ile yemekte buluşan TROFF üyeleri Trabzon Kahramanmaraş kardeşliğini bir kere daha perçinlemiş oldular. Hasan Armut´nun Co-Pilotluğunu yapan Kahramanmaraş OFFROAD kulübü (MAROFF) Başkanı Sefa Tanrıverdi, Trabzon´daki karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek en yakın zamanda TROFF Klubünü Kahramanmaraş´a davet etti. Mutlu günün sonunda TROFF Başkanı Emir Sözen ile MAROFF Başkanı Tanrıverdi birbirlerine kendi kulüplerinin armalarını taşıyan özel OFFROAD kıyafetleri hediye ettiler.

beşikdüzügazetesi

 

 

En son Haberler