Son Dakika Yöresel Haberler 

Yollar Açık Dağlara Gelin

Zigana Yörük Çadırı İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Turan Pervanlar´dan kış turizmi ve yaylalarla ilgili hem davet hemde uyarı mahiyetinde önemli açıklamalar yaptı..

Trabzon’da açıldığı gün herkesin hayretle baktığı bir mekandı Zigana Yörük Çadırı. Zor ve bir o kadarda göz alıcı bir yapı… Zamanla yöreye özgü aktiviteleri, turistlerin yoğun ilgisi ve muhteşem manzarası ile Trabzon ile özdeşleşti. Trabzon´a bu işletmeyi kazandıran iş adamı Turan Pervanlar Cumhuriyet tarihinin en büyük projesinin hemen yanındaki müthiş manzarasıyla bilinen Zigana Yörük Çadırı´nde bugüne kadar belkide on binlerce müşteriyi ağırlamanın haklı gururunu yaşıyor.

Pervanlar aslında iyi bir dağcı, iyi bir yaylacı… Kış mevsiminde herkes yaylalardan kaçarken o sık sık yaylaları ziyaret eder.  Turizm adına Doğu Karadeniz Bölgesi’nde son yıllarda önemli adımlar atıldığını belirten Zigana Yörük Çadırı İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Turan Pervanlar, “Yöremiz insanı kar yağınca dağdan iniyor, yaylaları terk ediyor. Aslında yaylalarımızda kar yağınca her şey daha güzel oluyor.  Lütfen yaylalarımıza çıkalım. O muazzam güzelliğin tadına bakalım” dedi. Özellikle Zigana dağında geçen yıllara oranla yüzde 200 ziyaretçi artışı yaşandığını da belirten Pervanlar,”Sürücülerimiz önlemini aldıktan sonra hiçbir sorun olmuyor. Zigana dağında kar manzarası arasında sütlaç ve kuzu ızgaranın keyfi bir başkadır” şeklinde konuştu.

Beşikdüzügazetesi

En son Haberler