Oğuz Beldesi Hacılarını Uğurluyor

 Oğuz beldesi sakinlerinden Hamdi ve Mineş Yenigün çifti ile  Mahmut ve Gülizar Bektaş çifti yaptıkları hac müracaatı’nın kabul olmasından dolayı hacca gidiyorlar.

Yarın 06.10.2011 Perşembe günü Oğuz beldesinden saat 12.30 çıvarlarında Kutsal topraklara yolculuk için Oğuz beldesi halkı tarafından uğurlanacaklardır.

Mevlam bu kutsal görevi herkese yapmayı nasip eylesin.  Hamdi ve Mineş Yenigün çifti ile  Mahmut ve Gülizar Bektaş çiftine hayırlı yolculuklar diliyor dualarında bizleri’de hatırlamasını temenni ediyoruz.

.

“Haccı ve umreyi Allah için tamamlayın. Eğer (düşman, hastalık ve buna benzer nedenlerle) kuşatılırsanız, artık size kolay gelen kurban(ı gönderin). Kurban yerine varıncaya kadar başlarınızı traş etmeyin. Kim sizden hasta ise veya başından şikayeti varsa, onun ya oruç ya sadaka veya kurban olarak fidye (vermesi gerekir). Güvenliğe kavuşursanız, hacca kadar umre ile yararlanmak isteyene, kolayına gelen bir kurban(ı kesmek gerekir). Bulamayana da, haccda üç gün, döndüğünüzde yedi (gün) olmak üzere, bunlar, tamı tamına on (gün) oruç vardır. Bu, ailesi Mescid-i Haram’da olmayanlar içindir. Allah’tan korkun ve bilin ki Allah, muhakkak cezası pek çetin olandır.”

(Bakara, 196)

En son Haberler