Yöresel Haberler 

Trabzonda Büyükşehire Hazırlık

Trabzon Belediyesi’nde Büyükşehir İçin Hazırlık…

Yıl sonuna kadar büyükşehir olmaya hazırlanan Trabzon Belediyesi şehir merkezinde yeni kurulacak belediye isimlerini vatandaşa soruyor.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Halkımızın görüşleri doğrultusunda merkez belediyesi isimleri belirleyeceğiz. Vatandaşlarımızın en doğru kararı vereceğine inanıyorum” dedi.

Trabzon Belediyesi’ne ait www.trabzon.bel.tr adresinde açılan ankete vatandaşlar 21 Nisan Cumartesi günü saat 17:00’a kadar başvurabilecekler.

Büyükşehir Anketi başlığı altında yapılan ankette vatandaşlara; “Yıl sonuna kadar büyükşehir olması planlanan Trabzon’umuzda merkez belediyesi için önereceğiniz isimler nelerdir?” sorusu yöneltiliyor.

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Trabzon’un yıl sonuna kadar bir aksilik olmaması durumunda büyükşehir statüsü kazanacağını ifade ederek, “Hazırlanmakta olan Büyükşehir Belediyesi Kanun Taslağının hazırlıklarının geldiği aşama yıl sonuna kadar Trabzon’un büyükşehir belediyesi olacağını gösteriyor. Trabzon’a hayırlı olsun” dedi.

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber61

En son Haberler