Diğer Haberler Son Dakika 

Burunsuz Buzağı’ Herkesi Şaşırttı

Balıkesir’in Kepsut ilçesinde bir çiftçinin ineği burunsuz yavru doğurdu. İki buçuk aylık olan buzağının burunsuz, burun deliksiz doğmasına rağmen son derece sağlıklı olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Kepsut’a bağlı Osmaniye köyünde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Metin Canbay isimli çiftçinin ineği ikibuçuk ay önce doğum yaptı. Sağlıklı buzağının burun delikleri olmadığını fark eden Metin Canbay, şaşırıp endişeye kapıldı. Veteriner olan oğlu ise babasından buzağı öldürmesini istedi. Muayene edilen buzağının ise sağlıklı olduğu anlaşıldı. Metin Canbay, “İneğim iki buçuk ay önce doğum yaptı. Veteriner oğlum Sezai Canbay buzağı bu şekilde görünce benim onu öldürmemi söyledi. Ancak, ben Allah’ın verdiği canı Allah alır diyerek bakmaya devam ettim. Bu buzağı yaşıtlarından fazla süt içiyor. Ben buna bu şekilde bakmaya devam edeceğim” dedi.
Damızlık sığır yetiştiriciler birliğindeki veteriner Devrim Avcu ise yıllardan beri böyle bir durumla karşılaşmadıklarını, ilginç bir olay olduğunu söyledi.

Haber365

En son Haberler