Bizden Haberler Son Dakika 

Tebrikler Yavuz Aydın

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçim çalışmalarında Trabzon İYİ Parti 1. sırada yer alan Beşikdüzü’nün evladı halkın gönlünü kazana Yavuz Aydın artık gönüllerin Milletvekili değil halkın Milletvekili olarak Trabzon’dan Milletvekili oldu.

2015 Yılında çıkmış olduğu halkın gönlüne Milletvekili adayı olarak Bölge genelindeki seçim çalışmalarında vekil seçilememiş ancak hep Bölge halkı onu Milletvekili gibi görüştü. 2023 seçimlerinde artık gönüllerin Vekili asaleten vekil olması seçim sonuçlarının netlik kazanması üzerine memleketi İlçesi Beşikdüzü İlçe halkı Yavuz Aydın’ın Milletvekili olarak seçilmesi sevincini gecenin ilerleyen saatlerine kadar Beşikdüzü’nde kutladı. Çiçeği burnundaki Yavuz Aydın Beşikdüzü halkına  merkez Çakmak Cami önündeki toplanan kalabalığa teşekkür etti.

İyi Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı Yavuz Aydın‘ın kim olduğu merak ediliyor. 

Yavuz Aydın’ın öz geçmişine dair bilgiler şu şekilde;

1972 yılında Trabzon’da doğdu.

İlk, Ortaokul ve Lise öğrenimini Trabzon Beşikdüzü’nde tamamladı.

Üniversite eğitimini Nova Üniversitesi Avrupa Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir.

Genç yaşta ailesiyle birlikte Ankara’da iş dünyasına adım atan Yavuz Aydın, 1994 yılında SİS Medikal Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu ve kısa sürede büyük başarı elde ederek Tüp Bebek alanında Türkiye’de sektör lideri olmayı başardı.

Sağlık, Turizm ve İnşaat alanlarında kurucu, ortak ve yönetici olarak bir çok yatırım ve hizmetlere imza attı.

Trabzon İşadamları ve Bürokratları Derneği (TİAB), Ankara Beşikdüzü Kültür ve Yardımlaşma Derneği (BEŞİK-DER), Sağlık İşverenleri Sendikası (SEİS), Beşikdüzü Spor Kulübü, Başkan ve Yöneticiliklerinde bulundu.

Etkili sivil toplum kuruluşlarının aktif üyesi olup, Trabzonspor’un kongre delegesidir.

2015 yılı genel seçimlerinde 25. Ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili adayı olan Yavuz Aydın, evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber Kaynak için Tıklayınız

Haber Kaynak İçin Tıklayınız

En son Haberler