Güncel Haberler Son Dakika 

Horonun Adresi Beşikdüzü

Trabzon Beşikdüzü’nde  Son yıllarda Beşikdüzü horon ekipleri katıldıkları yarışmalarda aldıkları birinciliklerle artık horunun adresinin Beşikdüzü olduğunu bu yıl da aldıkları derecelerle ispat ettiler. Bu başarılarda hiç kuşkusuz ki, yılların tecrübesine sahip  müzisyen Ali Kemal Aktaş’ın rolü çok büyük.

Okul sporları gençler halk oyunları yarışmalarında Beşikdüzü Anadolu Lisesi kız folklor ekibi, minikler A Grubu halk oyunları yarışmalarında da Beşikdüzü Merkez İlkokulu il birinci, ortaokullarda ise geçen yılın birincisi Beşikdüzü Merkez Ortaokulu 4 ekip arasında yarışmaya gidecek 3 ekip arasına giremeyerek dördüncü olması salondaki izleyiciler arasında şaşkınlık yarattı. Yarışmalar Trabzon Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonunda yapıldı. Liseler arası yarışmalarda 4 lise arasından Beşikdüzü Anadolu Lisesi kız folklor ekibi, miniklerde de üç okul arasından Beşikdüzü Merkez İlkokulu birinci olarak Nisan ayında Artvin’de yapılacak bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.

Yarışmaları Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıoğlu, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, ilçe milli eğitim müdürleri ve çok sayıda seyirci izledi. Yarışmalar sonunda düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını Halk oyunları Federasyonu Başkanı Veysel Kurt yaptı. Daha sonra  dereceye giren ekiplere kupaları takdim edildi.

Yarışma sonunda Beşikdüzü Anadolu Lisesi Müdürü Şenol Ziya Yıldırım, “Ekibimizin yarışmalara hazırlanmasında emeği olan müzisyenler Sinan Aktaş ve Ali Kemal Aktaş’a, usta oyuncumuz Duygu Kocaman’a, öğrencilerimize ve Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze  teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Kaynağı;Kuzeyses

En son Haberler