Bizden Haberler Son Dakika 

Resullü Mah. Merkez Camii Dernek Kurdu

Resullü mahallesi merkez cami cemaati 09.03.2020 tarihi itibarı ile gerekli müracaatları yaparak Resullü Merkez Cami Yaptırma ve Güzelleştirme derneğini kurdular.

Oluşturulan tüzük gereği yapılan kongrede;

Dernek başkanı: Ahmet Ali Çolak  seçilmiş yönetim kurulunda Hasan Çolak, Cafer Açıl, Osman Açıl (Mahmut oğlu) seçilerek Resullü Merkez Cami Yaptırma ve Güzelleştirme derneği hizmete başlamış oldu.

Dernek başkanı Ahmet Ali Çolak’tan aldığımız bilgiye göre merkez camisinin eskimeye, yıpranmaya yüz tutmuş alanlarının daha  güzel olması  adına elimizden geleni siz değerli komşularımızın desteği ile yapmaya gayret edeceklerini beyan etti.

İlk olarak Çay ocağı ve kütüphane dış bölgesinin cam seviyesinden alt kısımlarını nem almaması adına seramik yapmayı, çay ocağını daha kullanışlı hale getireceklerini, kütüphanenin okuma salonuna dönüştürülmesini planladıklarını beyan ederek tüm cemaat ve komşularından destek beklediklerini beyan etmiştir.

Resullü Merkez Cami Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği mahalle adına hayırlı olmasını temenni ediyor başkan ve yönetimine başarılar diliyoruz.

En son Haberler