27.Acısu Hıdrellez Şenliği 6 Mayıs 2018’de Yapılacak

Şalpazarı  İlçesi genelinde yaz aylarında ilk Kültür şenliği olan 27. Uluslararası  Acısu Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı Şenliği 06 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız bu yıl 27.si yapılacak olan Acısu Uluslararası Kültür şenliğine Şalpazarı Belediyesi olarak hazır olduklarını ve katılımcılara aydınlatıcı bilgilerle seslendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Şalpazarı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenlik bu yıl daha başka bir boyut kazandırılarak Turizm Haftasının Şalpazarı’ndan start alması sağlandı.Şalpazarı Belediye Başkanlığınca 6 Mayıs 2018 Pazar günü saat 10.00 da açılış töreni, yöresel yemek tatlarının sunumu, çevre gezisi ve temsili yayla göçü canlandırma gibi bir çok kültür etkinlikler yapılacak.

Şenliğin Yapıldığı Alanda Doğal Maden Suyu Bulunuyor

Şalpazarı İlçesine bağlı  Simenli mahallesinde bulunan Doğal Maden Suyu’ndan  alan ve Simenli ve Çamlıca Mahalle sınırları alanında yapılan Kültür Şenliği geçtiğimiz yıl 21 Mayıs 2017 Pazar günü  İlk defa Uluslararası Bahar Bayramı ve Hıdrellez Şenliği adı altında kutlandı.

Bu yıl Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı Turizm Haftası’nın da  Uluslararsı 27. Acısu Şenliğiyle birleştirerek yapılmasına karar verildi.

http://salpazari61.com/