Spor Gündemi 

Nurcan Avrupa Şampiyonu Oldu

Nurcan Taylan, Belarus’un başkenti Minsk’te bugün başlayan Avrupa Halter Şampiyonası’nda 3 altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu oldu. Ayrıca Nurcan, silkmede 118 kilo kaldırarak Avrupa rekorunu kırdı.

Avrupa Halter Şampiyonası’nda bayanlar 48 kiloda Nurcan Taylan koparmada altın madalya kazandı. Ayrıca silkme ve toplamda da altın madalya alan Nurcan Avrupa Şampiyonu oldu.. Silkmede 118 kileyu kaldıran milli halterci Avrupa rekoru kırmayı da başardı.

23. Bayanlar Halter Şampiyonası’nın ilk gününde podyuma çıkan olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu 48. kiloda Nurcan Taylan, koparmada 90 kilo kaldırarak tüm rakiplerini geride bıraktı ve altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

Nurcan Taylan birinci hakkında kaldırdığı 85 kilo ile Avrupa şampiyonluğunu garantiledi. İkinci hakkında 90 kiloyu kaldıran Nurcan Taylan, altın madalyaya uzanırken, son hakkında 95 kiloyu denedi ancak başarılı olamadı. 48 kiloda yarışan diğer Türk haltercisi Şaziye Okur ise koparmada dördüncü oldu.

Şaziye ilk hakkında 73 kiloyu, ikinci hakkında 76 kiloyu kaldırmayı başardı. Son hakkında 78 kiloyu da kaldıran Şaziye koparmada dördüncü oldu. Koparmada böylece Nurcan Taylan 90 kilo kaldırışı ile şampiyon olurken, Polonyalı Kaprinska Marzena 83 kilo ile ikinci, İtalyan Pagliaro Genny ise 79 kilo ile üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Kaynak:Haber61

En son Haberler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.