Son Dakika Yöresel Haberler 

Beşikdüzü Derin Deniz Deşarjı Başladı

4033777118Beşikdüzü ilçesinde kısa bir süre önce Araklı ilçesi ile birlikte tek ihale şeklinde yapılan kısmi kanalizasyon ve derin deniz deşarjı için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Halen deniz altına yerleştirilecek boruların birleştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.
Araklı ilçesiyle birlikte yapılan ihalede ana yoğunluğun yüzde 80 olarak Beşikdüzü’nde olacağını ifade eden Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Beşikdüzü’nün deniz deşarjı, Adacık, Çeşmeönü mahalleleri ile merkezde bir kısım kanalizasyon hatlarının yapımı gerçekleştirilecek. 10 milyon 589 bin liraya mal olacak projenin yüzde 50´si uygun kredi ile İller Bankasından sağlanan kredi ile geri kalan yüzde ellisi ise hibe olacak.”dedi.
Projeler hayat geçiyor
Beşikdüzü’nün derin deşarjı bitirilmesinden sonra Trabzon’da derin deniz deşarjı olmayan ilçenin kalmayacağını ifade eden başkan Uzun, “İlçemizde önemli bir çevre problemiydi. 2011 yılında İller Bankası´ndan kredi kullanarak derin deşarj, kanalizasyon ve şehir içme suyu şebekesiyle ilgili üç ayrı projemiz vardı. Derin deşarj ve kısmi kanalizasyon projeleri bir araya getirilerek, bu yıl ihale edildi. İller Bankası Bölge Müdürlüğümüzde çalışan müdürlerimize ve tüm personeline, genel müdürlükte çalışan değerli personellerine, sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a ve Bakan yardımcımız Muhammet Balta’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

Beşikdüzü Gazetesi

En son Haberler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.