Eğitim Odası Son Dakika 

Vakfıkebir´de Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Vakfıkebir ilçesinde 48. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürlüğü binasında hizmet veren İlçe Halk Kütüphanesi´nde düzenlenen programa; Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, Garnizon Komutanı, Savaş Çağlar, Jandarma Komutanı Fırat Teke, Belediye Başkanı Hayri Birinci, Emniyet Müdürü Serdar Hatipoğlu, İlçe Mili Eğitim Müdür Vekili Fahri Bilici, Şube Müdürü Tahsin Çoban, Yaşar Saral, İlçe Tarım Müdürü Remziye Kuleyin, İlim Yayma Cemiyeti Vakfıkebir Şubesi Başkanı Mehmet Alp, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kütüphane Müdürü Şeref Algün, yaptığı açılış konuşmasında; bilginin dünyanın en önemli ve en vazgeçilmez hazinesi; binlerce bilginin toplandığı kütüphanelerin ise eşi benzeri olmayan, paha biçilemeyen hazine olduğunu söyledi. Algün, “Kitaplar aydınlığa açılan pencerelerdir, Kütüphanelerde aydınlığın kaynağıdır.” dedi.

İlçe Halk Kütüphanesi´nden 2011 yılı içerisinde 40´ ar adet kitap okuyarak birinci olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Elif Garbetoğlu ve Beşikdüzü Atatürk Lisesi öğrencisi Recep Kesici, 39´ar adet kitap okuyarak ikinci olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Kübra Nur Bektaş, ve Fatma Zeynep Uzun ödüllerini aldı.

Beşikdüzü Gazetesi

En son Haberler