Son Dakika Yöresel Haberler 

Beşikdüzü çevreye duyarlı

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde mücavir alanı içinde kalan mahallelerde ambalaj atıklarının toplanması için Belediye ile özel bir firma arasında protokol imzalandı.

Beşikdüzü ilçesinde mücavir alanı içinde kalan mahallelerde ambalaj atıklarının (cam, metal, kağıt, plastik ve kompozit) ayrı ayrı toplanması, taşınması ve cinslerine göre ayrıştırılması faaliyetlerini yerine getirmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan lisans almış olan Çakıroğlu Katı Atık Geri Dönüşüm şirketi ile Belediye protokol imzaladı.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ile firma sahibi Eyüp Çakıroğlu tarafından Başkanlık Makamında imzalanan protokol gereği;  Adacık, Beşikdağ, Çeşmeönü, Cumhuriyet, Fatih, Nefsişarlı ve Vardallı mahallelerinde oluşan ambalaj atıkların kaynağında evsel nitelikli atıklardan ayrı toplanması, taşınması ve cinslerine göre ayrıştırılması yapılacak.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl çevre ödülü alan Beşikdüzü Belediyesi; 2009 yılından beri ilçenin pilot seçilen yerlerine yerleştirilen Geri Kazanım Çöp Konteynerleri ile ambalaj atıklarının kaynağından ayrı ayrı toplanılması ile Trabzon’da bir ilke imza atmıştı.

O yıllarda toplanan atıklar 2009 yılında il genelinde lisanslı işletme olmadığından dolayı Valilik oluru ile kurulan ve valilikten izin alan bir derneğe verilerek, bilhassa okullarda biriken ambalaj atıklarının da toplanmasına Belediye olarak araç temini ile yardımcı olunmuştu.

Belediye, bu konuda halkı bilgilendiren afiş ve broşürler dağıtarak, halkın daha bilinçli olmasını sağlıyor.

Beşikdüzü Gazetesi

En son Haberler